Technologia i materiały

Nasze meble wykonujemy z kilku rodzajów drewna:

  • Sosna – drzewo iglaste rosnące na północnej półkuli. Z racji na swoje właściwości (łatwo poddaje się obróbce i lakierowaniu) jest często stosowane w stolarstwie. Z sosny wykonujemy wszelkie rodzaje mebli i schody. Drzewo sosnowe jest sprężyste, niestety nie jest najtwardsze.
  • Buk – drzewo powszechnie rosnące w Europie. Jest bardzo twarde (kilkukrotnie twardsze niż sosna). Przed wykonaniem mebli z buku poddajemy drewno pod działanie pary wodnej co zwiększa jego odporność. Niestety z racji na powolny wzrost buku jest to drogi materiał.
  • Dąb – podobnie jak sosna jest dosyć popularnym drzewem rosnącym w Europie. Występuje wielu odmianach. Od wielu lat uważany za najlepszy materiał do produkcji mebli. Jest bardzo ciężkie i twarde. Minusem drewna dębowego jest to, że z upływem lat może lekko zmienić swoją barwę. Jest trudne w obróbce. Bardzo ciężko się je lakieruje za to jest odporne na ścieranie.
  • Klon – jest to drzewa liściaste występujące w wielu Państwach. Bardzo jasne, w zależności od gatunku może charakteryzować się różną twardością. W porównaniu do sosny nie jest aż tak sprężyste. Z klonu wykonujemy szafy czasami także schody.
  • Jesion – często używany w celu imitacji dębu. Ma podobną do niego twardość, trochę inną barwę ale jest znacznie tańsze. Wykonujemy z niego szafy, regały, półki i inny rzeczy. Jeżeli chodzi o barwę to jest jasnożółte.
  • Na specjalne zamówienie wykonujemy meble z egzotycznych drzew. Przykładowo korzystamy z średnio twardego mahoniu (generalnie z Afryki), z twardego drewna z rejonu Ameryki zwanego Palisandrem oraz z najdroższego na rynku drewna o nazwie Heban. Cena stołu wykonanego z Hebanu może być większa niż 20000 zł. Należy jednak pamiętać, że wg wielu specjalistów jest to najtwardsze drzewo na rynku.

Materace do łóżek:

Wykonujemy także łóżka (nawet o długości 2.3 metra). W temacie materacy współpracujemy z kilkoma liderami rynku materacy w Polsce. Naszym klientom możemy zaoferować bardzo dobre ceny na materace piankowe, piankowo-sprężynowe czy hit ostatnich lat materac piankowy z podkładem bambusowym dla małych dzieci. Zapewnia od świetne warunki dla dzieci. Zapobiega chorobom kręgosłupa.

Okucia mebli kuchennych

W naszych meblach możemy zgodnie z wymaganiami klienta skorzystać z różnych okuć mebli. Zaczynając od tanich a kończąc na najdroższych z wieczystą gwarancją. Wybór zawiasów zależy od klienta. My z naszej strony polecamy te droższe ponieważ nie powstają na nich żadne luzy

Dodaj komentarz